Centrum Szkolenia Kadr PARTNER

Your PARTNER in success

Organizacja szkoleń

wysoki poziom merytoryczny
rzetelna wiedza ekspercka
aktualność treści
atrakcyjna forma

Generowanie oszczędności

szkolenie dla działów zakupów i zaopatrzenia

jak dział zakupów może generować oszczędności oraz płynność finansową?

Zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu zwiększaniu płynności finansowej firmy oraz oszczędności generowanych przez dział zakupów. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami, które są w zasięgu możliwości dobrze zorganizowanego i skoncentrowanego działu zakupów. W trakcie szkolenia pokażemy bardzo praktyczne narzędzia i sposoby komunikacji i negocjacji z dostawcami w celu szybkiego WYGENEROWANIA OSZCZĘDNOŚCI ORAZ PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ. Omówimy również sposoby liczenia, raportowania i tworzenia długoterminowego planu oszczędnościowego dla firm.

21 października 2020r.

Szkolenie ONLINE

450,00 zł + 23% VAT

Informacje organizacyjne szkolenia

21 października 2020r. – Szkolenie ONLINE

Wymagania sprzętowe: W celu prawidłowego uczestnictwa w szkoleniu należy posiadać urządzenie (komputer z głośnikami, laptop z głośnikami, smartfon, tablet) z dostępem do internetu. Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie oferujemy sugerujemy używać podczas szkolenia słuchawek z mikrofonem (istotne aby móc aktywnie uczestniczyć w interaktywnym wykładzie – możliwość zadawania pytań nie tylko na czacie).
Warunki uczestnictwa: po zapisaniu się na szkolenie i rejestracji, wszystkie kwestie techniczne będą przesyłane mailowo. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia. Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy techniczne lub zerwane połączenie ze strony Uczestnika szkolenia.

Cena szkolenia wynosi: 450,00 zł + 23% VAT
W cenie uwzględniono:
– udział w całodziennym szkoleniu (szacowany czas trwania zajęć ok. 6h, w zależności od interakcji Uczestników) z możliwością zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości
– materiały szkoleniowe w formie pdf (na życzenie Klienta istnieje możliwość dosłania wersji papierowej)
– certyfikat ukończenia szkolenia w formie pdf (na życzenie Klienta istnieje możliwość dosłania wersji papierowej)

Organizator szkolenia nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.

Godzina rozpoczęcia szkolenia: 8:30 – 14:30
Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień: 8:00 – 8:30

Program szkolenia

1. Przygotowanie planu oszczędnościowego – na czym można oszczędzić?
a) Tworzenie modelu kosztowego TCO – should cost model dla negocjacji z dostawcami
b) Przygotowanie do negocjacji ceny i warunków handlowych
c) Wykorzystanie szybkich zapytań ofertowych
W module pierwszym opracowujemy konkretne narzędzia w excel i materiały w word do wysyłki do dostawców w celu obniżenia cen i poprawy warunków handlowych

2. Przygotowanie negocjacji i projektów zwiększających płynność finansową firmy.
a) Obliczenia wskaźnika płynności finansowej
b) Przygotowanie do negocjacji z dostawcami w ceu zmian terminów płatności
c) Przygotowanie programu zmiany zarządzania zapasami – wskaźniki rotacji zapasów, oraz zapisy w umowach z dostawcami
d) Zmiana terminu realizacji dostaw zmiana MOQ, zmiana poziomu utrzymywania zapasów po stronie dostawców – w jaki sposób przygotować materiały do negocjacji
W drugiej części również omawiamy każdy punkt na konkretnych przykładach z życia wziętych oraz tworzymy narzędzia analityczne w excel.

3. Przygotowanie długofalowego planu oszczędnościowego
a) W jaki sposób wykorzystać zasoby dostawców do pracy nad naszymi oszczędnościami – praktyczne wskazówki i przykłady komunikacji z dostawcami do wykorzystania od zaraz.
b) Relacje z dostawcami – czym są te osławione relacje, od czego zależą, jak je zbudować i wykorzystać?
c) Zasady rozliczania oszczędności

Referencje i opinie uczestników

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami o prowadzącym szkolenie.

Metody prowadzenia szkolenia

Szkolenie prowadzone jest systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.
Metody wyszczególnione: interaktywny wykład / warsztat połączony z prezentacją PP, analiza przykładów, dyskusja,  ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy otrzymają materiały w formie elektronicznej pdf z prezentacją, szablony komunikacji z dostawcami w word, i pliki analityczne w excel. Szkolenie jest mocno narzędziowe, rozwijające przede wszystkim kompetencje twarde.

Ekspert - Jacek Jarmuszczak

Jacek Jarmuszczak

Trener biznesu, praktyk. Karierę zawodową rozpoczynał jako kupiec w branży FMCG w polskich przedsiębiorstwach, dla których negocjował kontrakty zakupowe z dostawcami z całego świata – głównie korzystając z elektronicznych platform przetargowych. Później dla globalnego koncernu, lidera w swoim sektorze i dobrze znanej marki Philips Lighting, jako Strategic Buyer tworzył strategię zakupów dla obszaru Europy oraz prowadził negocjacje z kluczowymi dostawcami. Obecnie pracuje jako Kierownik Działu Zakupów Elektronicznych w Carlsberg Group, gdzie przeprowadza ok. 600 przetargów rocznie dla wszystkich zakładów Carlsberg na całym świecie. Ekspert w dziedzinie aukcji elektronicznych, negocjacji zakupowych, budowania relacji z dostawcami oraz e-systemów zarządzania zakupami. Posiada praktyczne doświadczenia w zakresie wdrażania i usprawniania narzędzi elektronicznych wspierających obszar zakupów (Ocena Dostawcy, Zarządzanie Kontraktami, Obieg Zapotrzebowań Wewnętrznych, Aukcje Elektroniczne). Wielomiesięczne kontrakty w Europie zachodniej, USA, Azji oraz praca w centralnych strukturach globalnej korporacji, dostarczyły ogromnego doświadczenia w zarządzaniu biznesem o charakterze międzykulturowym. W trakcie swojej ponad 15 letniej kariery negocjował kontrakty o łacznej wartości przekraczającej 3 miliardy EUR. Obecnie pracuje w Danfoss A/S jako Global Category Manager

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.pl

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”